WhatsApp Destek

MİKRO TESE Yönteminin ne gibi yan etkileri vardır?

Paylaş

MİKRO TESE Yönteminin ne gibi yan etkileri vardır?

Mikro Tese yöntemi de sonuçta cerrahi bir müdahale olduğundan istenmeyen problemler olabilmektedir. Eskide daha yaygın uygulanan TESE yöntemine göre ameliyat mikroskobu aracılığı ile yapıldığından başarı şansı daha yüksektir. Mikro Tesenin mikroskopla yapılıyor olmasının getirdiği bir diğer avantaj ise, dokularda sperm bulma olasılığı daha yüksek olan bölgeler daha detaylı görüldüğünden Klasik Tese yöntemine göre testis doku hasarı daha düşük olmaktadır. Mikro Tese işleminde istenmeyen problemlerle karşılaşma olasılığı daha azdır. Sperm bulabilme şansı klasik TESE işlemine göre daha yüksek olduğundan günümüzde en yaygın kullanılan tekniktir.

Mikro Tese Yöntemi İle Sperm Bulabilme Şansı Ne Kadardır?

Mikro Tese yöntemi ile azospermi hastalarında sperm hücresi bulabilme olasılığı Klasik TESE’ ye göre % 50 daha fazladır. Testis doku haşarıda mikro tesede daha düşüktür. Daha önceki klasik tese denemelerinde sperm hücresi bulunamayan hastalarda yapılan mikro tese ile sperm bulabildiğimiz hastalar oldukça fazladır. Erkekte sperm hücresi bulunduğunda da tüp bebek tedavisine devam edebilme şansı olabilmektedir. Mikro tese yöntemi uygulamaya girdiğinden bu yana çocuk isteyen bir çok çift için ciddi umut kaynağı olmuştur, başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Mikro Tese Yöntemi Ağrılı Bir İşlem midir?

Mikro tese uygulaması cerrahi bir işlem olduğundan 2 tür anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi ve kısa süreli genel anestezi yöntemleri kullanılmaktadır. Her iki anestezi türü ile uygulandığında hasta herhangi bir hissetmemektedir. İşlem son derece konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Mikro tese sonrasında reçete edilen ağrı kesiciler sayesinde baba adayı bu süreci rahat bir şekilde atlatabilmektedir. Mikro tese işleminden sonra yatak istirahatine gerek kalmadan hasta aynı gün taburcu edilmekte ve sonraki günlerde normal iş ve sosyal hayatına devam edebilmektedir.
KVKK
KVKK QR Kod